Menu

Mezuniyet Gecesi Balosu için Kıyafet Elbise Seçim Önerileri

Yaz ayları ile birlikte ortaya çıkan sorunlardan biride o eşsiz gecede ne giyileceğidir. Okul bitimi ile birlikte düzenlenen bu gecede mezuniyet balolarında; özellikle de bayanları ne giyeceğim telaşı tutar. Bu yazımızda bayanlar için mezuniyet abiye modellerini, mezuniyet balosu giyim fikirlerini ve elbise modellerini sizlerle paylaşacağız.

Her sene yapılan bu özel gecelerde, birçok genç değişik kıyafetleri ile boy gösterirler. Seçilecek kıyafetlerde abartıya kaçılmaması tercih edilmelidir. Yaşlarının henüz büyük olmadığı genç arkadaşlarımız abiye modellerden sakınmalı ve kendilerine uygun tül detaylı elbise modellerine önem vermelidirler. Günün trendine uymak sorun değildir. Her bayanın kendi vücudunu tanıyarak giyinmesi gerekir. Çok uzun boylu olan bayanlar mezuniyet gecesinde uzun elbise giymelidirler. Bu elbise tarzı onları daha zarif gösterir. Kısa etek boyu olan elbiseler; kısa boylu bayanlar için uygundur.

Saçlar elbiseye göre seçilmelidir. Uzun elbise giyen kişiler saçlarını kesinlikle topuz yaptırmalıdır. Daha zarif bir görünüm için makyaj hafif ve son derece doğal olmalıdır. Elbiselerde siyah renklerden kaçınmak gerekir. Siyah renk daha çok orta yaşın yöneldiği bir renk türüdür.

DEKOEVİM

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir