Menu

Hamilelikte İshal ve Tedavisi

Anne adaylarının sık yaşadığı sorunlardan biri de ishaldir yaşanılan bu olumsuz durum oldukça can sıkıcıdır, anne adayını sağlığı kısa sürede bozan ve onun yorgun, halsiz karın ağrılarını yaşanmasına neden olur ve en olumsuz yanı ise kişinin su kaybı yaşaması ve yemek yeme istediğinin kaybolmasıdır. Bu hem anne için hem de anne karnın da ki bebek için olumsuz bu duru yaratabilme tehlikesi doğurur. Bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için anne adayının doğal yollardan kendini tedavi etmesi gerekir.Hamilelikte İshal sorununu ortadan kaldıracak beslenme önerileri sizi kurtarabilir.

  • Haşlanmış yumurta ve patates bu ikiliyi vakit kaybetmeden hemen pişirin ve tüketin üç öğün bunları tüketin hızlı etkisini göreceksiniz.
  • Elma püresi sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa bir adet elmayı püre haline getirin elma ishal sorununa mükemmel çözüm getirir. Bağırsakta ki intihabı alır ve vücutta ishal sunucu azalan su oranın tekrar toplanmasına yardımcı olur.
  • Üzüm koruğu, eğer mevsimi ise çok şanslısınız hemen bir salkım üzüm koruğunu suyunu sıkın ve suyunda günde üç defa için kısa sürede ishaliniz geçecektir.
  • Nar ve ya nar suyu mükemmel bir ishal kesicidir.
  • Bir Türk kahvesinin içine kahve piştikten sonra içine bir çay kaşığı limon suyu ilave edin ve için kahve limonun suyu ishaliniz iyi gelecek karın ağrınızı da geçirecektir.
  • Muz bir adet muzu bir kasede iyice ezin ve üzerine bir çay kaşığı bal ekleyin ve karıştırın iyice ardında yeğin bunu günde iki defa yapın. Muz kabızlık yapar ishalinizi ortadan kaldırır bal ise bağırsak ağrıları ve intihabı alır.
  • Yoğurt oldukça yararlıdır ishal durumunda bağırsaklara rahatlık verir, ağrıları keser ve ishali keser.
  • Gül yapraklarını kaynatın ve suyunu için ishale çok iyi gelmektedir. anne adaylarının bu önerileri dikkate almaları ve ishal sorununu ciddiye almaları oldukça önemlidir sıvı kaybı yaşandığı için ishalde meyve suyu, su boca tüketin.

Hamilelik döneminde karın ağrısının sebeplerinden biri de ishaldir. Hamilelikte gaz sancısı, hamilelikte ishal sizin hamilelik döneminde sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır. Uzun süreli şikayetleriniz için doktorunuza baş vurmayı unutmayın.

DEKOEVİM

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir