Menu

Bir Erkekle İlk Tanışma Tavsiyeleri

Merhaba kızlar, sevgili bayanlar. Bu yazımda bir erkekle ilk tanışma tavsiyeleri vermeye çalışacağım. Sevgilinizle ilk buluşmanızda, ilk anınızda, bu özel gününüze nasıl davranmalısınız.

İlk tanışma, o heyecan…Öncelikle şundan emin olalım ki ilk tanışma sadece bayanlar için değil tanışacağı partner için de bir o kadar heyecanlı ve streslidir. Bu yüzden bunun gayet doğal olduğunu düşünerek anınızı akışına bırakmanız ilk tavsiyemizdir. Tabiki akışına bırak lafı doğru bir şekilde anlaşılmalıdır.

İlk tanışma genellikle bir cafe gibi sosyal, açık bir yerde olmalı ve tercih edilmelidir. Böylelikle hem siz hem de partneriniz daha doğal olacaktır. İlk tanışmada kıyafet seçimi, makyaj, saç modeli tercihi de önemlidir ama bu doğallığınızı bozmayacak şekilde abartıdan uzak olmalıdır. Eğer normalde de abartı makyaj veya kıyafet tarzınız varsa bunu devam ettirerek ilk buluşma anını yaşamalısınız.

İlk buluşma diye olduğunuzdan farklı görünmeye çalışmayın. Nasıl başlarsa öyle devam eder sözü bu manada bize rehber olabilir. Ciddi bir ilişki için ilk baştan devam eden süreçte biz doğru çizgimizde yürümeli, olduğumuz gibi olmalı karşımızdaki kişiden de bunu beklemeliyiz.

İlk buluşma kendini tanıma ve karşıdaki kişiyi tanıma açısından oldukça önemlidir. Burda kendinizi tanıtma kısmını anlatmadan partnerinizi tanımayla alakalı konuya değinmek istiyorum. İlk tanışmada çekingen davranmak erkeklerin yüzde ellisinde görülen bir özellik olsa gerek. Bunun için yönlendirici olmalısınız.

Ben burayı çok sevdim, sakin. Şunu yapmaktan hoşlanırım ya sen. gibi sözlerle hem kendinizi kısmen tanıtır hem de karşınızdaki kişiye yön gösterebilirsiniz. İlk buluşmada yaptığınız konuşmaları unutmayın! İkinci buluşmada ve daha sonraki buluşmalarda birebir ilk buluşmadaki sorular olmasa da benzer sorularla erkek arkadaşınızın size karşı ne kadar samimi davrandığını ölçebilirsiniz.

Cep telefonuyla uğraşmayın ve ilk buluşmada şifreleri istemeyin. İlk buluşma karşıdakini hiç tanımıyorsanız arkadaş olma süreci, arkadaşsanız biraz daha ilerletme süreci olarak düşünülmeli. İlk buluşmanın ardından evlenme olacakmış gibi hareketlerden, konuşmalardan bu yüzden kaçınmak gerekli.

Daha önceki ilişkiler şimdi sorulmamalı. İlk buluşmada kendiniz daha önceki ilişkelerden bahsetmemeli, karşınızdaki kişiye de bu yönde sorular sormamalısınız. Bu biraz daha ilerleyen süreçte olması gereken bir konu olup ilk buluşma ardından sevgili olacağınızı da düşünmeyin. İlk buluşmayı şu anki durumu çok az ilerletme olarak düşünerek kendinize yön verin. İlk buluşmanın ilk aşk olduğunu düşünmeyin !

DEKOEVİM

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir